Базел vs Луцерн

Швајцарската Супер лига – Базел vs Луцерн – фудбалски предвидувања

Швајцарската Супер лига – Базел vs Луцерн , фудбалски предвидувања-Базел, Шампионите на Швајцарската Супер лига последните 8 години, поздравија Луцерн за овој натпревар. Тие започнаа кампањата со 2-0 губење vs Младите Момци, иако тоа може да изненади многумина тоа не е навистина ме изненади на сите, земајќи ги во предвид Младите Момци голема пред сезона. Како и да е, денес е време за на шампионите да го зграби првата победа пред своите навивачи. Тие имале добар пред сезона со победа против тимови како Атлетик клуб & Спортинг.

сигурни фудбалски предвидувања | точни совети залог | совети фудбалски обложување | слободен фудбал предвидувања обложување | високи коефициенти фудбалски предвидувања | билет фудбалски предвидувања

Луцерн започна со победа 1-0 дома vs Лугано по голот на Јуриќ. Тие имале некои проблеми во пред сезона иако, со 0 победи во пријателските и губење vs Осиек во квалификациите од Лигата на Европа. Тимот заврши 5-ти минатата сезона, со рекорд на 14-8-14.

* Базел го освои последниот 4 се совпаѓа vs Луцерн. Овој натпревар заврши 3-1 минатата сезона.

* Базел го освои 12 на последниот 14 се совпаѓа vs Луцерн. во 10 од тие, Базел постигна 3 или повеќе голови.

Базел заврши минатата сезона со почеток рекорд на 13-5-0 и гол разлика 50-17. Тие мора да се смета како голем омилени тука. Лидерите на лигата, младите Момци, го освои својот натпревар сабота па победа тука е важно за Базел сигурно. Тоа треба да биде класа разликата меѓу овие два, па мислам дека шансите се големи за победа со најмалку 2 цели за Basel.Play безбедни и не се коцка се smarck.Bettips4all ќе ви ги понудиме најдобрите на it.Stay мелодија.

Ве молиме да се следат и ни се допаѓа:
превод
 Измени Превод
од Transposh - translation plugin for wordpress