Црна Гора, Романија, наспроти

Црна Гора, Романија, наспроти – квалификации за Светското првенство

Црна Гора, Романија, наспроти – квалификации за Светското првенство, Црна Гора се 2-ри во групата Е со 13 поени. Тие имаат истиот износ на поени како Данска, но заостануваат зад Полска од страна на три точки. По снимањето убедлива победа во Казахстан пред три дена, тие ќе бидат полни со самодоверба доаѓаат во оваа игра. Нивните надежи за постигнување на второто место се многу живи и тие се во прилично добра позиција во моментот во она што е многу дури и група. They`ve е прилично солидна дома овој циклус, пердах Казахстан и Ерменија, додека губење на поени само во Полска. За оваа игра Tumbakovic ќе има целосна неговиот тим на располагање.

сигурни фудбалски предвидувања | точни совети залог | совети фудбалски обложување | слободен фудбал предвидувања обложување | високи коефициенти фудбалски предвидувања | билет фудбалски предвидувања

Романија се 4 со 9 поени, ја снимени само со две победи и двете се против Ерменија. Последно, кој дојде пред три дена, беше прилично неубедливо еден, бидејќи тие успеа да се пробие Ерменците само во 91-та минута. Тие го пропушти пенал во 55-та минута, но тоа беше се уште никаде во близина на саканиот перформанси и лош начин да се донесе четири-игра winless рок до крајот. Гледаа неубедливи во сите нивни игри настрана од 5:0 пердах на Ерменија и тие се речиси без реални шанси за постигнување на второто место. како и Црна Гора, Романија, исто така, треба да биде со полн состав тука.

Црна Гора покажале доста добри перформанси во текот на овие квалификациите, само со пораз против Ерменија стои надвор како негативен пример. Романија, од друга страна, dissapointed со нивниот пристап и нивните резултати одразуваат дека. Црна Гора имаат реални шанси за обезбедување на второто место во групата, особено ако се знае дека ќе биде домаќин на Данска во октомври, откако ги тепа во последната средба. Затоа, тие ќе бидат во потрага по три поени овде, и ќе веруваат дека може да ги добие по добра претстава во Казахстан. Со оглед на Црна Гора се игра дома, и нивната севкупна подобар впечаток, Сметам да бидат омилени тука. И додека Романија може да мелење од ќор-сокак, Јас неможеш да ги видиме преземање на сите три точки. Затоа, поддршка домаќините со 0 азиски хендикеп изгледа како вистинскиот начин да се оди.

Со среќа!

Ве молиме да се следат и ни се допаѓа:
Поврзани Мислења
превод
 Измени Превод
од Transposh - translation plugin for wordpress