Chile vs Paraguai

Chile vs Paraguai – kualifikimet e Kupës së Botës

Chile vs Paraguai – kualifikimet e Kupës së Botës , Kili janë 4 në tryezë me 23 pikë. Ata kurrsesi nuk janë të sigurt për të arritur Kupën e Botës, por ata janë në rrugë të mirë. Çelësi për sukses të tyre kanë qenë shfaqjet e tyre në shtëpi, ku ata regjistrohen pesë nga shtatë fitoreve të tyre dhe ka humbur vetëm një herë. Gjithashtu, ata kishin një të drejtuar mirë në këtë year`s Kupën e Konfederatave, ka arritur në finale, ku ata humbën në Gjermani. Ata po vijnë në këtë lojë të vendosur për të marrë tre pikë dhe për të marrë përsëri në Paraguaj për një humbje të cilën ata shkaktuar atyre një vit më parë. Ata do të përpiqet të bëjë atë me ekipin e tyre të fortë, pasi Sanchez është i gatshëm, siç janë të gjithë lojtarë të tjerë përveç Edson Puch i cili është i lënduar.

parashikimet sigurt futbollit | Këshilla saktë bast | Këshilla bast futbolli | Parashikimet bast të lirë futbollit | Shanset e larta parashikimet e futbollit | parashikimet e futbollit biletë

Paraguay janë 8 me 18 pikë. Ata ende kanë shanse teorike të arritur në Kupën e Botës, por në realitet kjo duket shumë e vështirë. Gjatë vitit të kaluar, ata regjistruar vetëm tre fitore në përgjithësi, me të gjitha tre prej tyre vijnë në ndeshjet konkurruese. Gjithashtu, është interesante të theksohet se ata mundi Argjentinën në rrugë dhe gjithashtu Kilin gjatë asaj periudhe. prandaj, ata janë të aftë për prishjen e ditë për të preferuarit. Larg nga shtëpia ata kanë luftuar, por çdo herë ata arritën të mbajnë një fletë të pastër, ata u larguan me diçka. Paraguay don `t ketë shumë emra të njohur, me Lucas Barrios qenit yll i tyre kryesor. Fatmirësisht, ai është në dispozicion për këtë lojë.

Kili do të hyjë në lojë e përcaktuar për të marrë tre pikë dhe për të mbajtur pozitën e tyre, apo ndoshta edhe potencialisht rritet deri në tryezë. Paraguaj do të vijnë për të marrë rezultatin më të mirë ata mund, por është e vështirë për të parë ata të lënë me diçka. Pret janë nga ekipi shumë më cilësor, dhe edhe pse Paraguaj mori fitoren për herë të fundit këto dy u takuan, ajo është e vështirë për të parë Kili rrëshqitje deri këtu. lojtarët e tyre më të rëndësishme janë të gatshëm dhe ata do të konsiderojë këtë lojë si një duhet të fitojë, sidomos duke e ditur se ata kanë një udhëtim në Bolivi pesë ditë më vonë e cila është gjithmonë një vend i ndërlikuar për të fituar. Kili janë të preferuarat e qartë dhe fitoren e tyre nuk duhet të vijë në dyshim, dhe pasi që unë shoh fitoren e të qënit një të rehatshme do t'i mbështetur ato me -1 Handikap Aziatik.

Ju lutem ndiqni dhe na pëlqen:
Related Posts
përkthim
 Edit Translation
nga Transposh - translation plugin for wordpress