Basel vs Luzern

Swiss Super League – Basel vs Luzern – parashikimet e futbollit

Swiss Super League – Basel vs Luzern , futbollit parashikimet-Basel, kampionët e Super Ligës zvicerane fundit 8 vjet, janë mirëpritur Luzern për këtë ndeshje. Ata filluan fushatën me një 2-0 humbje vs Young Boys, edhe pse kjo mund të ketë befasuar shumë ajo nuk ka befasuar me të vërtetë mua fare, duke marrë parasysh Young Boys sezonit të madh para. dosido, sot koha e tij për Champions për të rrëmbyer fitoren e parë para tifozëve të tyre. Ata kanë pasur një sezon të mirë para me fitore vs skuadrave si Athletic Club & Sporting CP.

parashikimet sigurt futbollit | Këshilla saktë bast | Këshilla bast futbolli | Parashikimet bast të lirë futbollit | Shanset e larta parashikimet e futbollit | parashikimet e futbollit biletë

Luzern filloi me një fitore 1-0 në shtëpi vs Lugano pas një gol në fund nga Juric. Ata kanë pasur disa probleme në sezonin e para pse, me 0 fitoret në miqësoret dhe humbjes vs Osijek në kualifikimin e Europa League. Ekipi përfundoi 5 sezonin e kaluar, me një rekord të 14-8-14.

* Basel kanë fituar e fundit 4 ndeshjet vs Luzern. Kjo ndeshje përfundoi 3-1 sezonin e kaluar.

* Basel kanë fituar 12 e fundit 14 ndeshjet vs Luzern. Në 10 e atyre, basel shënoi 3 ose më shumë gola.

Basel përfundoi sezonin e kaluar me një rekord në shtëpi e 13-5-0 dhe diferenca e golave 50-17. Ato duhet të konsiderohen si favoritë të madh këtu. Udhëheqësit e ligë, Young Boys, fitoi ndeshjen e tyre e shtunë kështu një fitore këtu është e rëndësishme për Basel për sigurt. Ajo duhet të jetë dallimi në mes të këtyre dy klasë, kështu që unë mendoj se shanset janë të mëdha për një fitore me së paku 2 Qëllimet për Basel.Play sigurt dhe nuk rrezikoj të smarck.Bettips4all do t'ju ofrojë më të mirë të it.Stay mendje.

Ju lutem ndiqni dhe na pëlqen:
përkthim
 Edit Translation
nga Transposh - translation plugin for wordpress